Купи!

Талисман – Жилавка – Ерос 0,7л.

Original price was: 600,00 ден.Current price is: 450,00 ден.

Потценета сорта со огромен потенцијал. Насадот е во реонот Овчка река. Гмеченото грозје е мацерирано два дена. Траењето на ферментацијата е 18 дена, на контролирана температура од 16 С. Зреено е во инокс садови 3 месеци на фин талог. Суво вино со 14.1% алкохол и голема свежина која долго останува во устата. Ароми на јужни овошја типични за сортата. Нефилтрирано вино. Лимитирано производство од 1200 шишиња. Вообичаена е појава на талог. Содржи сулфити.

Категорија

Опис

Потценета сорта со огромен потенцијал. Насадот е во реонот Овчка река. Гмеченото грозје е мацерирано два дена. Траењето на ферментацијата е 18 дена, на контролирана температура од 16 С.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Талисман – Жилавка – Ерос 0,7л.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *