Розе Ева – Станушина – Ерос 0,7л.

По 36 часовна мацерација, исцедениот сок е со заводливо розова боја. Ферментацијата е во траење од 13 дена на контролирана температура. Суво вино со 12% алкохол, со ароми на црвени шумски овошја, шумска јагода, малина.

Категорија

Опис

По 36 часовна мацерација, исцедениот сок е со заводливо розова боја. Ферментацијата е во траење од 13 дена на контролирана температура. Суво вино со 12% алкохол, со ароми на црвени шумски овошја, шумска јагода, малина. Се одликува со голема свежина и пријатен вкус. Лимитирано производство од околу 500 шишиња. Вообичаена е појава на талог. Содржи сулфити.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Розе Ева – Станушина – Ерос 0,7л.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *