Лозова Жолта – Тиквеш

250,00 ден800,00 ден

Низ многувековната традиција научивме грижливо да одгледуваме винова лоза…
Со љубов двоиме од грозјето и создаваме идеална основа за добивање на прочуената тиквешка лозова… Секогаш ценета и секаде барана, произведена по најсовремени методи, зреена во дабови буриња под специјални услови, ви ја препорачуваме како најпрочуен македонски аперитив.

SKU: РАК-Т Категорија

Опис

Низ многувековната традиција научивме грижливо да одгледуваме винова лоза…
Со љубов двоиме од грозјето и создаваме идеална основа за добивање на прочуената тиквешка лозова… Секогаш ценета и секаде барана, произведена по најсовремени методи, зреена во дабови буриња под специјални услови, ви ја препорачуваме како најпрочуен македонски аперитив.

Дополнителни информации

шише

1l., 0.7l., 0.5l., 0.2l.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Лозова Жолта – Тиквеш”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *