Купи!

Вирго Мерло 2019 година

Original price was: 450,00 ден.Current price is: 350,00 ден.

Нашето Мерло е сакано за силните вкусови на зрела цреша, еластичните танини и чоколадниот финиш со малку ванила. Избалансирано, средно тело, овошен карактер, лесни танини и мек финиш. Ова е одлично вино за секоја маса, бидејќи се поклопува со широк спектар на храна.

SKU: merlotGD Категорија Ознака:

Опис

Година 2019 година

Регион Тиквеш Северна Македонија

Лозја Шамаци

Тип Црвено

Разновидност на грозје Мерло

Слатко или суво Суво

Белешки за дегустација Зрела цреша, чоколадо, ванила

Нос Зрела цреша, ванила, слива

Храна Скара, пица, тестенини, месо

Предложена температура за сервирање 15-20 ° С

Процент на алкохол 14%

Волумен 0,75L

Дополнителни информации

Тежина 1 кг
Димензии 12 × 12 × 26 cm
информации за елергени

Информации за алергени
Содржи сулфити.

Може да содржи траги од млечни производи, јајца.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Вирго Мерло 2019 година”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *